01.01.2018 - 31.12.2018

Šķiet katrs īstens ceļotājs ir sapņojis vismaz vienreiz mūžā apmeklēt Jaunzēlandi. Tie laimīgie, kuriem tas ir izdevies, bieži vien meklē iespējas atgriezties tur atkal un atkal, jo tik liela dažādība gan no ģeogrāfiskā, gan no cilvēciskā aspekta vienu viet ir reti sastopama un katru reizi šeit ir kaut kas jauns ko sev atklāt.

Atrodoties Klusā okeāna dienvidrietumu daļā, pusceļā starp Klusā okeāna tropiskajām salām un Austrāliju, Jaunzēlande sastāv no divām galvenajām salām, kas tiek dēvētas par "Ziemeļu" un "Dienvidu", kā arī neskaitāmām mazām saliņām jūras piekrastes zonā.

Jaunzēlandi mēdz dēvēt arī par "kontrastu zemi", jo uz tās rodamas ir visdažādākās dabas ainavas - sākot ar sniegotajām kalnu radzēm un mežotu klātajiem pakalniem līdz plašām pļavām un smilšainām pludmalēm Sākot ar dūmojošajiem, joprojām aktīvajiem vulkāniem līdz seniem ledus šļūdoņiem; no sulīgi zaļiem un bieziem lietus mežiem līdz mazapdzīvotiem gandrīz tuksnešainiem laukiem; no kristāldzidrām sniegoto kalnu upēm līdz neskartām Klusā okeāna baltām smilšu pludmalēm - šī vieta ir kā elpu aizraujošs dažādu ainavu kaleidoskops. Turklāt, katrs no šiem atšķirīgajiem reģioniem ir sasniedzams vienas dienas laikā!

Ne tikai dabas skaistums spēj pievilināt cilvēkus doties šurp, bet arī bagātīgais aktivitāšu klāsts. Apmeklētāji var izvēlēties starp pasīvu atpūtu pie dabas krūts, vai arī aktīvi iesaistīties dažādās aktīvās nodarbēs. Kaut arī salas nav lielas, ceļotājie bieži vien atskārš, ka ar divām vai trijām nedēļām nepietiek, lai pilnībā ļautos visiem iespaidiem, ko sniedz šī vieta.

Kopš Maoru cilvēki nosauca šo valsti par "Aotearoa" - "garā, baltā mākoņa zeme", klimats ir bijis pats svarīgākais cilvēkiem, kas dzīvoja Jaunzēlandē - it sevišķi tiem, kuri iztiku pelna ar zemes palīdzību. Parasti Jaunzēlandē ir maigs klimats, vidēji augsts nokrišņu daudzums un ļoti daudz stundu piesātinātas ar sauli ik dienu viscaur lielākajai šīs zemes daļai. Kalnu un okeānu plašumu ieskauta šī vieta liecina par to, ka klimats šeit var būt visai mainīgs. Vietējie iedzīvotājiem mēdz teikt: "Ja tev nepatīk kāds laiks šobrīd ir ārā - pagaidi 5 minūtes." Tas viss nozīmē to, ka ja esat nolēmuši doties kādā izbraucienā, noteikti paņemiet arī siltākas drēbes, jo nekad neko nevar zināt par to, kāds laiks būs nākamajā brīdī.

Relatīvi augstais nokrišņu dauduzms, kā arī daudzās stundas ar saules gaismu, dod šai valstij bagātīgu un dažādu augu valsti - 80 % no kokiem, papardēm un stādāmajiem ziediem ir vietējā izcelsme. Sākot no kauri mežiem, kas atrodas tālu ziemeļos līdz kalnu dižskabāržu mežiem un zāles kušķiem dienvidu Alpos, Jūs atklāsiet fascinējošu augu mantojumu, kas izkārtots 13 nacionālajos parkos viscaur valstij. Šiet parki sniedz plašu aktivitāšu klāstu - putnu vērošanu, došanos pārgājienos, kalnu riteņbraukšanu, slēpošanu un snovošanu, braucienus ar kajaku un foreļu makšķerēšanu.
Jaunzēlandes iedzīvotāji, kas bieži sevi dēvē par "kiwis" - vietējais nelidojošais putns un arī nacionālais valsts simbols, parasti ir izturīgi, uzņēmīgi un ļoti draudzīgi, kas bieži vien ir viens no noteicošajiem iemesliem tam, ka vienmēr paliek vēlme šeit atgriezties. Sākotnēji Maori, tad polinēziešu jūras braucēju apdzīvota, 19.gadsimtā eiropiešu (galvenokārt, britu) ieceļošana un daudzu citu tautu pārpilnība 20.gadsimtā, Jaunzēlandei ir devusi ļoti dažādus iedzīvotājus.

Tūristi, kas ieradušies šeit no pārapdzīvotām vietām un trokšņainām pilsētām, spēs novērtēt mierīgo lauku gaisotni, kā arī resotārānos pasniegto ēdienu klāstu, mākslas pasākumus, rokdarbu un mākslas darbu galerijas, bārus un naktsklubus. Auckland ir lielākā pilsēta gan platības ziņā, gan pēc iedzīvotāju skaita. Pēc tam seko - Wellington, kas ir Jaunzēlandes kompaktā galvaspilsēta un atrodas uz "Ziemeļu" salas. Tad, "Dienvidu" salā tādas pilsētas kā Christchurch un Dunedin, joprojām acīmredzami atklāj Britu vēsturi, kas iespaidojusi gan arhitektūru, gan tradīcijas.

Pieteikties ceļojumam
Iegūt papildus informāciju
Vārds
Uzvārds
Tālrunis
E-pasts
Adrese
  pierakstīt mani jaunumu listē
Komentāri

Citi piedāvājumi sadaļā