01.01.2015 - 31.12.2015 Cena no 1466EUR

*cena EUR no 1467,23. Lielisks galamērķis ziemas sezonas laikā, kad tā ilgojamies pēc saules siltajiem stariem.

Neskatoties uz to, ka Gambija ir viena no mazākajām Āfrikas valstīm, tās vēsture ir bagāta un raiba. Atrodoties upes krastos, Gambija ir bijusi apdzīvota vairākus gadsimtus, bet pierādījumi, ko šeit atrod arheologi, joprojām nav pietiekami, lai varētu izgaismot agrāko Gambijas vēsturi.

Čārlzs II, Anglijas karalis, dibināja Karalisko Avantūristu Tirdzniecību (Royal Adventurers Trading) Āfrikā, kuras galvenais mērķis bija iepirkt vergus no Amerikāņu plantācijām. 1661.gadā šī kompānija sagrāba St.Andrew's salu, kas atrodas Gambijas upē, pārdēvējot to par Džeimsa (James) salu. Šeit viņš uzcēla nocietinājumu un dibināja pirmo angļu apmetni Rietumu Āfrikas piekrastē.

XVIII un XIX gadsimts bija skarbs un garš reliģiskās nevienprātības dēļ, kas izpaudās starp cilšu lojalitātēm. Šo nesaskaņu viens no pavērsieniem bija tāds, ka cilšu vadoņi lūdza aizsardzības līgumu no britiem, kas bija apmetušies Banjul. Līdz ar to britu administrācija lēnām izpletās viscaur šai valstij. Pēdējais šāds līgums tika noslēgts 1901.gadā ar Musa Molloh, Fulladu virsaiti.

Amerikāņu autors Alekss Halejs savā grāmatā "Saknes" ("Roots") atklāj daudz nianšu vergu tirdzniecībā no šīs vietas. Viņš izpētīja savas ģimenes pirmsākumus, kas aizveda viņu līdz pat Gambijas upes krastiem un šodien tūristi var doties augšup pa upi, ekskursijā uz dažādiem vēstures pieminekļiem. Festivāls "Pirmsākumu atgriešanās mājup" ("Roots Homecoming Festival") tiek svinēts jūnijā, kura laikā tiek godināta Gambijas kultūra caur mūzikas ritmiem, dejām, mākslu un rokdarbiem.

Vecākā angļu valodā runājošā Rietumāfrikas valsts - Gambija, atguva savu neatkartību no Lielbritānijas 1965.gadā, kuru vadīja Sir Dawda Kairaba Jawara - pirmais Gambijas republikas prezidents. 1977.gadā viņš atvēra 250 akru lielāko Abuko dabas parku, tā apstiprinot, ka viņa mērķis ir rūpēties un aizstāvēt Gambijas floru un faunu nākamajām paaudzēm. 1990.gadā šī valsts svinēja savu 25.gadadienu. Kopš tās, teritorijā valda miers un stabilitāte un tā tas notiek līdz pat šīm dienām.

Neskatoties uz to, ka Gambija bija Britu kolonija un tās oficiālā valoda ir angļu valoda, tomēr šeit pastāv dažādas cilšu valodas, ieskaitot Mandinka un Wolof. Mācības skolās notiek angļu valdoā, līdz ar to lielākā daļa Gambijas iedzīvotāju runā vismaz divās valodās. Cilvēki šeit ir draudzīgi un viesmīlīgi, kā arī dzīve šeit tiek vadīta nesteidzīgi un ar neizsakāmu mieru. Bieža parādība ir saņemt ielūgumu ierasties ciemos, kas Jums atklās neaizstājamu ieskatu vietējo iedzīvotāju ikdienā. Ja Jūs pieņemsiet šādu uzaicinājumu, noteikti neaizmirstiet parūpēties par mazu ciema kukuli, piemēram, rīsa maisiņu vai mazgājamās ziepes. Esot tur, Jūs aicinās nobaudīt Gambijas tradicionālos ēdienus, tādus kā Benachin (rīsi un dārzeņi) vai Domoda (sautēta gaļa ar kokosriekstu biezeni, kas pasniegts ar rīsiem).

Šeit ir daudz cilšu, bet galvenās ir Mandinka, Wolof, Fula un Jola. Katrai no tām ir sava valoda un tradīcijas. Apģērbi ir dažādi, bet parasti tie ir koši un krāsaini. Kā arī daži no matu sakārtojumiem ir patieisi mākslas darbi, kuru veidošana var aizņemt līdz pat divām dienām.


Kaut arī lietus sezonas mēneši ir no augusts un septembris, ir novērots, ka lietus parasti ir nakts laikā, atstājot tūristiem iespēju izbaudīt savas saulainās brīvdienas. No janvāra līdz aprīlim, vakari un agrie rīti var būt vēsāki, kā varētu gaidīt. Tiem, kuri ir ieplānojuši ceļot vairāk pa vidieni, tālāk no piekrastes un jūras vēja, ir svarīgi atcerēties, ka vasarā temperatūra šeit var sasniegt līdz pat 42°C.

Aptuvenās temperatūras svārstības Gambijā visa gada garumā ir 30-34 grādi pēc Celsija.

10 dienu programma ceļojumam uz Gambiju - no Ls 1030 vienam cilvēkam.


Pieteikties ceļojumam
Iegūt papildus informāciju
Vārds
Uzvārds
Tālrunis
E-pasts
Adrese
  pierakstīt mani jaunumu listē
Komentāri