Jūsu individuālie ceļojumi

Kaboverde - Zaļais rags

Cena no 2803EUR

*cena EUR no 2806,26. Maza, neskarta paradīze Atlantijas okeāna vidū - Cabo Verde - Zaļais Rags.

Cabo Verde, latviski dēvēts par Zaļā raga salu arhipelāgu, atrodas Atlantijas okeānā - krustcelēs starp trīs kontinentiem. Tā ir gluži nost no Eiropas; tuvākais krasts - 400 km attālumā - Senegālas krasts! Tās ir 18 lielākas un mazākas salas, kas savā starpā ļoti atšķiras un tāpēc ir interesantas un pievilcīgas apskatei un baudīšanai. Sal sala tiek dēvēta par tuksneša salu, šeit atrodas arī viens no lielākajiem salu kūrortiem - Santa Maria. Sao Vicente ir dzejnieku un mūziķu sala - šeit dzimusi slavenā dziedātāja Cezaria Evora, Santiago - salu izklaides un kultūras centrs, šeit dažādi tirdziņi, kas piedāvā plašu vietējo amatnieku darbu klāstu, dzīvās mūzikas vakarus omulīgos krodziņos. Santo Antao, savukārt, vilina ar kontrastiem - zaļojošiem kalniem un ielejām, klintīm, tuksnešainām ainavām. Boa Vista sala - paradīze ūdenssporta veida cienītājiem.

Salas tiek iedalītas arī vēja un aizvēja grupās. Pirmajā grupā ietilpst Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia (neapdzīvota), S.Nicolau, Sal un Boavista salas. Otrajā salu grupā, kura atrodas vairāk uz dienvidiem, ietilpst Maio, Santiago, Fogo un Brava salas. Zaļā Raga arhipelāgā saulains laiks ir visu gadu.

Klimats ir pateicīgs Ziemeļeiropas tūristiem - visu gadu šeit vidējā temperatūra ir +25 grādi. Ir divas sezonas: augusts līdz oktobris ir lietus sezona (kas nenozīmē nepātrauktu lietu, bet gan siltu, mitru gaisu un daudz saules), savukārt no decembra līdz jūnijam - vēja sezona (šajā laikā salas kļūst par paradīzi ūdenssporta veidu cienītājiem).

Salas ir pilnīgi patstāvīgas - tām ir sava valdība, nauda (Caboverdian escudo), valoda (kreoliešu). Vēl 15.gs. šeit nebija neviena paša iedzīvotāja. To, ka salām ir izdevīgs ģeogrāfiskais izveitojums un pateicīga daba zemkopībai un zvejniecībai, atklāja eiropieši un attīstīja tur dzīvi, izmantojot āfrikāņu vergu darbu. Pirmā tika atklāta Santiago sala. Tālākie gadsimti bija kolonizācijas laiks. Kapeverdiešu nacionālā brīvības diena tiek svinēta tikai kopš 1975.gada 5.jūlija.

Zaļā raga salu kultūra veidojusies, saplūstot Eiropas un Āfrikas kultūrām. Kā galveno delikatesi vietējie pasniedz dažādi pagatavotas zivis. Cachupa ir vispopulārākais viņu tradicionālais ēdiens - graudu maisījums ar dažādām gaļas šķirnēm, dārzeņiem (kartupeļi, kabači, arī banāni) un dažādām desu šķirnēm. Cachupa var būt gatavota arī ar svaigu tunci.

Ikdienišķa "parādība" salās ir pēcpusdienas tēja ar cepumiem, kas pārklāti ar dažādiem ievārījumiem. Tradicionālais stiprais alkoholiskais dzēriens saukts par Grog, populāri ir arī tā saucamie pontches - mājās gatavoti liķieri, taisīti no dabīgiem augļiem un garšvielām.

Zaļā raga salas ir cita pasaule: šeit top burvīga, viņiem vien raksturīga mūzika, rokdarbi, kas apvieno salinieku mītiskās un mūsdienu tradīcijas. Tās pārsteidz ar dabas dažādību, cilvēku sirsnību, vienkāršību.

Vairāk informācijas par salām, Jūs atradīsiet šajā pielikumā:

Zaļā raga salu apraksts.

Zemāk esošajā pielikumā Jūs varat iepazīties ar 16 dienu programmu Zaļā raga salās, kur iepazīsiet 4 salas.
Pēc individuāla pieprasījuma varam sakombinēt braucienu arī uz nedēļu.

Individuāla 16 dienu programma Zaļā raga salās.

Pieteikties ceļojumam
Iegūt papildus informāciju
Vārds
Uzvārds
Tālrunis
E-pasts
Adrese
  pierakstīt mani jaunumu listē
Komentāri

Citi piedāvājumi sadaļā