Kruīzi

Aļaskas ledāji

Cena no 704EUR

8 un 9 dienu kruīzi: Vankūvera, Kečikana, Džūno, Skegveja, Sietla, Viktorija, Prince Rupert.

vancouver and alaska Kruīzs gar Aļaskas krastiem ir vienreizējs piedzīvojums! Latviešu ceļotājam tas var šķist kas tāls un vien "National Geographic" dokumentālajās filmās un romānos sastopams. Patiesībā nokļūt šajā sniega un ledus valstībā un izbaudīt fantastiskas dabas ainavas nav grūti - atliek vien doties uz Vankūveru un kāpt uz kuģa!

Vankūvera
Vankūvera, sniegotu virsotņu, piekrastes kalnu un Džordžijas jūras šauruma ieskauta, ir pilsēta, kas piedāvā kaut ko ikkatram. Jūs apžilbinās robotais pilsētas apvārsnis starp senajiem kokiem Stenlija parkā, kas ir tikai dažus kvartālus prom no pilsētas centra. Dodieties caur Chinatown, nolūkojaties uz tvaika pulksteni, pastaigājaties pa tirgus laukumu uz Granville salas, pirms izbaudiet svaigi brūvētu alu Granville salas alus brūvētavā.

Kečikana
Kruīzs no Vankūveras gar apdzīvoto vietu krastiem dodas uz Kečikanu. Pa ceļam Jūs redzēsiet sniegotas kalnu virsotnes, fjordus, šļūdoņus, vaļus un jūras lauvas. Kečikana ir pilsēta, kura piedāvā ārkārtīgi daudz iespēju iepazīt vietējo vēsturi, totēmu darināšanas mākslu. Jebkuru slēpjoties zem lietussarga, sevi nodos par tūristu, jo vietējie iedzīvotājie jau sen ir pieraduši pie šeit esošā lietus. Bet arī lietainās dienās, Jūs nepagurdami varat nolūkoties fjordu skaistumā un košajās koka mājās, kas rindojās uz Creek ielas. No šejienes dodieties uz Totem Pole. Šīs koka statujas reiz darināja vietējie iedzīvotājie Haida un Tlingit., un šodien pieder pie Aļaskas slavenā kultūras mantojuma. Makšķerēšanas cienītāji šeit jutīsies kā mājās, jo galu galā Kečikana ir slavena kā lašu galvaspilsēta.

Džūno
Kāda sajūta rodās dzīvojot vietā, kura ir nošķirta no visas pasaules? Džūno ir Aļaskas galvaspilsēta, kura iespējams ir vienīgā galvaspilsēta pasaulē, kuru iespējams sasniegt ar lidmašīnu vai kuģi. Un šī ir iespējams vienīgā pilsēta, kuras priekšā plešās ledājs: Mendenhall ledājs. Tā nolauztā mala, kura atspoguļojas Mendenhall ezerā, ir divus kilometrus plata. Vislabākais veids kā aplūkot šo ledus veidojumu ir dodoties braucienā ar laivu vai ar helikopteru. Un iespējams Jūs varēsiet aplūkot šīs vietas īpašos iedzīvotājus, tādus kā vaļus, roņus un ērgļus.

Ledāju līcis un Sojera Ledājs (Glacier Bay & Sawyer Glacier)
Lai kur Jūs atrastos uz klāja, braucot caur Ledāju līci (Glacier Bay), Jums ir garantēti lieliski skati no jebkuras vietas. Dažāda izmēra ledāji ieplūst līcī, kas ierindojās Aļaskas ceļojuma vieniem no galvenajiem apskates objektiem. Jūs varat sadzirdēt lūstoša ledus skaņu pirms tas dārdēdams iegāžās jūrā. Paralēli tam, kuprainie vaļi uzpeldēs virs ūdens virsmas, ērgļi lidināsies debesīs, kalna kazas kāpelēs pa stāvajām nogāzēm un brūnie lāči klaiņos savā nodabās gar piekrasti. Vienlīdz iedvesmojošs ir ceļojums caur šauro un vijīgo Tracy Arm, garām 1000 metru augstajai klintij, kuru noslēdz lieliskais Sojera ledājs.

Skegveja
Skegveja ir vēsturiska leģendārā "zelta drudža", kas sākās Klondaikas apgabalā, iedvesmoto dēkaiņu apmešanās vieta. Tūkstošiem kārotāju pēc zelta reiz ir sākuši šeit, meklējot savas bagātības pie Jukonas upes. Šaurais dzelzeļš, kas tika uzcelts, lai atvieglotu tikšanu pāri Baltajai pārejai (White Pass), joprojām darbojās. Garām stāvajām nogāzēm, ūdenskritumiem un aizām, tas ceļo pa leģendāro Klondaikas maršrutu. Jūs varat šeit izmēģināt arī savu veiksmi, jo iespējams, ka zelta drudzis joprojām nav mitējies. Jo, kā daži mēdz teikt, īstais zelts tā arī nekad nav ticis aizvests prom no Skegvejas.

Viktorija
Esot Viktorijā, ar Jums kopā vienmēr ir jābūt Jūsu fotoaparātiem un kamerām, jo šī pilsēta Vankūveras vistālākajā dienvidu daļā piedāvā ļoti daudz saviem apmeklētājiem. Un Jūs drīz vien sapratīsiet, ka šīs vietas reputācija kā Ziemeļamerikas visbritiskākais reģions, nav nepelnīti dota. Palutiniet sevi ar pēcpusdienas tasīti tējas pasaules slavenajā Empress viesnīcā, pamielojat acis ar burvīgajām Viktorijas celtnēm, krāsainajām puķu dobēm ap parlamenta ēku un koši sarkanajiem divstavīgajiem autobusiem. Vai arī dodieties aplūkot Craigdarroch pili ar tās mazajiem tornīšiem, korēm, augstajiem skursteņiem un sarkanajiem jumtiem.

Prince Rupert
Prince Rupert ir patiesa paradīze tiem, kuri vēlās izbaudīt tuvumā Kanādas savvaļīgumu. Piemēram, Khutzeymateen ielejā, kur daba ir tikpat neskarta kā šīs vietas retie iedzīvotāji: grizli lāči. Iespējams Jums izdosies kādu ieraudzīt, kamēr slīdēsiet laivās caur vientuļo fjordu ieleju. Vel Jūs šeit varat vērot ērgļus un vaļus - tiek lēsts, ka to ir daudz vairāk nekā šeit dzīvojošo cilvēku. Un vēl šeit ir vietēju iedzīvotāju - Tsimshian - kultūra un tradīcijas, kas joprojām ir saglabāta un izkopta šeit, un vislabāk to iepazīt ir dodoties uz Ziemeļbritu Kolumbijas muzeju.

Sietla
Kruīzs noslēdzās vai iesākās ar ierašanos Sietlā. Un nē, šeit nav nolaidies neviens lidojošs objekts, kaut arī Space Needle izskatās diezgan līdzīgs tam. Toties te ir daudz citu ievērojamu lietu, tādu kā Bila Geitsa slavenā garāža, un šeit tika atklāts Boeing, ka arī Jūs varat apmeklēt Zinātniskās fantastikas muzeju. Tā ir tikai viena pilsētas puse. Otra ir pavisam zaļa, jo Sietla ir velosipēdu pilsēta, un vairāks reizes šo pilsētu ir nosaukuši par Amerikas visapdzīvojamāko pilsētu. Tirgus laukumā (The Pike Place Market) vislabāk var novērot to, ka vietējie iedzīvotāji patiesi zina kā ir jādzīvo. Sietlas gars šeit ir acīmredzams: starp augļu grēdām, vietējām delikatesēm un svaigām zivīm.

OSTA IEBRAUKŠANA IZBRAUKŠANA
Vankūvera, Britu Kolumbija - 16:00
kruīzs - -
Džūno, Aļaska
Sojera ledājs
14:00 22:00
Skegveja, Aļaska 07:00 20:15
kruīzs - -
Kečikana, Aļaska 09:00
18:00
kruīzs -
-
Vankūvera, Britu Kolumbija 08:00 -
Izbraukšanas datums: 14.09.2015.

OSTA IEBRAUKŠANA IZBRAUKŠANA
Sietla, Vašingtona - 16:00
kruīzs - -
Kečikana, Aļaska 07:00 15:00
Džūno Aļaska 07:00
13:30
Sojēra ledājs
-
-
Skegveja, Aļaska 07:00 17:30
kruīzs - -
Viktorija, Britu Kolumbija 14:30
21:30
Vankūvera, Britu Kolumbija 08:00 -
Izbraukšanas datumi: 07.05.2016.-10.09.2016.


* Cenā ir iekļauts:
- viena cilvēka izmaksas par kruīza paketi, braucot divatā un uzturoties divvietīgā numuriņā;
- piedalīšanās uz kuģa esošajās aktivitātēs;
- trīsreizēja ēdināšana;
- valsts un ostas nodokļi.
* Cena ir atkarīga no izvēlētās kajītes kategorijas un brauciena datuma.

Pieteikties ceļojumam
Iegūt papildus informāciju
Vārds
Uzvārds
Tālrunis
E-pasts
Adrese
  pierakstīt mani jaunumu listē
Komentāri

Citi piedāvājumi sadaļā